• V zmysle VZN Mestskej časti Bratislava-Rača č.5/2021 z 28.9.2021, o určení výšky príspevku a spôsobe jeho platby na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach sú od 1.1.2022 stanovené poplatky nasledovne:

1. Výška príspevku v školskom klube detí pri základnej škole - príspevok pre jedno nezaopatrené dieťa vo výške 44,- € / mesiac (čl. 3 bod 1 nariadenia). Za tretie dieťa a každé ďalšie dieťa, ktoré navštevuje materskú alebo základnú školu v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Rača, zákonný zástupca mesačný príspevok neuhrádza. Do tohto počtu sa nezapočítava dieťa plniace povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole, za ktoré sa príspevok neuhrádza.

2. Príspevok sa uhrádza najneskôr do 25. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu dochádzky dieťaťa do školského klubu detí. V prvom mesiaci dochádzky do školského klubu detí sa príspevok uhrádza do 10. dňa príslušného mesiaca.

3. Mestská časť ako zriaďovateľ školského klubu detí rozhodne o znížení alebo odpustení príspevku podľa odseku 1 tohto ustanovenia v prípade uvedenom v osobitnom predpise.

4. Príspevok za školský klub detí sa za obdobie, kedy školský klub nie je prevádzkovaný z dôvodu mimoriadnej situácie uhrádza vo výške 0 Eur.

Príspevok za pobyt žiaka v ŠKD uhrádza zákonný zástupca prevodným príkazom na príjmový účet školy.

Číslo príjmového účtu vo VÚB: 4601731851

Kód banky: 0200

Variabilný symbol: 09501

Konštantný symbol: 0308

Poznámka/doplňujúce údaje: priezvisko žiaka/trieda

Termíny platby :

- platba sa uhrádza najneskôr do 10. dňa príslušného mesiaca,

- je možné uhradiť platbu naraz (4 mesiace - september – december 2023) a potom až v novom roku v januári (6 mesiacov - január – jún 2024) - platbu ku koncu kalendárneho roka je potrebné realizovať najneskôr k 15.12. - kvôli bankovým prevodom a dodržaniu rozpočtových pravidiel.

Výška príspevkov je platná až do ďalšej zmeny alebo doplnku VZN Mestskej časti Bratislava - Rača.

V Bratislave, 05.09.2023                                                           Mgr. Peter Samuel Tóth, PhD., riaditeľ