• OZNÁMENIE o úprave poplatkov od 1.1.2023

•  OZNÁMENIE o úprave poplatkov v ZŠ Na Pántoch 9 v Bratislave od 1.1.2023

Vážení rodičia, na základe Všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti Bratislava-Rača č.9/2022 z 15.12.2022 sa zvyšujú poplatky v školách a školských zariadeniach (viac v priloženom oznámení).

Od 1.1.2023 sa:

- zvyšuje poplatok za školský klub detí z 29,- € na 44,- € mesačne a

- zvyšujú náklady na stravovanie z 33,20 € na 48,- € mesačne (pri 20 obedoch).

Prosíme vás preto od januára 2023 o zasielanie platieb za školský klub detí (ŠKD) v novej výške 44,- € mesačne.

Vzhľadom na to, že na stravnom majú deti ku koncu roka preplatky, uhraďte, prosím, poplatok za stravu na mesiac január 2023 (splatný 25.12.2022, mnohí ste ho už uhradili) v pôvodnej výške 33,20 €.

Poplatok za stravu na február 2022 (splatný 25.1.2023) plaťte, prosím, už v novej výške 48,- € mesačne.

Platobné predpisy v Edupage budú upravené na začiatku januára 2023.

Vopred ďakujeme za pochopenie.

Peter Samuel Tóth                                                                                                                                                             riaditeľ školy

Oznamenie_o_poplatkoch_SKD_a_SJ_od_1.1.2023.pdf

• Prerušenie vyučovania od 20.12. do 22.12.2022

• Oznámenie o mimoriadnom prerušení prezenčnej formy výučby

Riaditeľ Základnej školy, Na Pántoch 9, Bratislava, na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave, na základe § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), v súlade s bodom 3 Rozhodnutia ministra školstva číslo 2022/19036:1-A1810 zo dňa 15.8.2022, v zmysle Metodického usmernenia MŠ SR č.15/2005-R podľa čl. 5, odseku 2 písmena c) a so súhlasom zriaďovateľa školy

prerušuje prezenčnú formu výchovno-vzdelávacieho procesu

v dňoch 20.12. až 22.12.2022 (utorok, stredu a štvrtok)  žiakom Základnej školy Na Pántoch 9 v Bratislave.

Vyučovanie bude pokračovať po vianočných prázdninách v pondelok 9.1.2023. Dňa 20.12. až 22.12.2022 žiaci budú odhlásení z obeda. Žiaci dostanú dištančné úlohy na opakovanie učiva. V čase prerušenia prezenčnej formy výchovno-vzdelávacieho procesu nebude v prevádzke ani Školský klub detí a ani krúžková činnosť.

Odôvodnenie:

V minulom týždni (od 12.12. do 16.12.2022) sme zaznamenávali v škole vysokú absenciu (chorobnosť) žiakov na úrovni 40% až 50%, v pondelok 19.12.2022 absencia (chorobnosť) žiakov dosiahla úroveň 60,5%. Za pochopenie vopred ďakujeme a ospravedlňujeme sa za komplikácie spôsobené vzniknutou situáciou.

Mgr. Peter Samuel Tóth, PhD.

• Spomíname na Mikuláša

• Ako býva dobrým zvykom, Mikuláš zavítal medzi aj medzi naše deti. Spolu s anjelom a čertom našich žiačikov trošku preverili, či sa učia, poslúchajú a tí to mali možnosť dokázať peknou básničkou alebo pesničkou. Čert si nikoho nezobral a Mikuláš obdaril každé dieťa balíčkom. To bolo radosti. Zažili sme veľmi príjemný deň.

• Prerušenie vyučovania 8.12. a 9.12.2022

• Základná škola,  Na Pántoch 9,  831 06 Bratislava

Oznámenie o prerušení prezenčnej formy výučby

Riaditeľ Základnej školy, Na Pántoch 9, Bratislava, v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v zmysle Metodického usmernenia MŠ SR č.15/2005-R podľa čl. 5, odseku 2 písmena c) a na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva

prerušuje prezenčnú formu výchovno-vzdelávacieho procesu

v dňoch 8.12. a 9.12.2022 (štvrtok a piatok) žiakom Základnej školy Na Pántoch 9 v Bratislave

Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 12.12.2022.  Dňa 8.12. a 9.12.2022  žiaci budú odhlásení z obeda.  V čase prerušenia prezenčnej formy výchovno-vzdelávacieho procesu nebude v prevádzke ani Školský klub detí.

Odôvodnenie:

V posledných decembrových dňoch zaznamenávame v škole vysokú chorobnosť žiakov na úrovni cca 30%, v stredu 7.12.2022 chorobnosť žiakov dosiahla úroveň takmer 35%. Za pochopenie vopred ďakujeme a ospravedlňujeme sa za komplikácie spôsobené vzniknutou situáciou.

Mgr. Peter Samuel Tóth, PhD.

• Imatrikulácia prváčikov

• Pondelok - 29. november 2022, bol pre deti z našej školy slávnostným dňom, ktorý už netrpezlivo očakávali a usilovne sa naň pripravovali.

Nastal čas IMATRIKULÁCIE prvákov. Prváci s radosťou očakávali príchod hostí a  pána riaditeľa Mgr. Petra Samuela Tótha PhD., aby mu v krátkosti predviedli čo všetko sa už naučili a zložili slávnostný PRVÁCKY SĽUB.

Kým boli prváci pasovaní do cechu žiakov, museli splniť úlohy. Zarecitovať básničky, prečítať text, či popasovať sa s číslami.

Po tom ako boli pasovaní, si deti spolu zatancovali a pochutnali si na rôznych dobrotách.

Veríme, že takéto akcie prispejú k upevneniu triednych kolektívov a budú mať peknú spomienku na celý život. Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole a pani učiteľkám, pánom učiteľom a pani vychovávateľkám veľa krásnych chvíľ so svojimi žiakmi.

• Spomíname na karneval

• Dňa 26.10. 2022 sa na našej škole konala prvá väčšia akcia – Karneval. Za pomoci pani vychovávateliek deti dostali prekvapenie vo forme „živých“ zvieratiek, ktoré prišli deti zabaviť a spolu si s nimi zatancovať. Zvieratká boli mierumilovné a deti si ich veľmi obľúbili. Z karnevalu vznikla detská diskotéka, kde deti tancovali so zvieratkami v maximálnom nasadení.